Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X X

czwartek, 15 września 2016

Książki na podstawie bajek - Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Cześć kochani! Dzisiaj drugi post z serii Książki na podstawie bajek ukazującej się w co drugi czwartek od 1 września. Jak już mogliście zauważyć, dzisiaj na tapet wrzucimy Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków. Znowu praktycznie wszystkie książki są niedostępne w Polsce i musiałam tłumaczyć. Ubolewam nad tym, że polskie wydawnictwa nie lubią retellingów. 
A teraz przejdźmy do książek...

Dewitched: The Untold Story of the Evil Queen
E.L. Sarnoff
Po odsiadce za usiłowanie zamordowania Śnieżki, Zła Królowa jest całkowicie inna. Po prostu nie taka, jak się spodziewała. Pomyśleć, że była wysłana do luksusowego SPA, które umożliwiło jej odzyskanie piękna i ponowne przejęcie tytułu Najpiękniejszej w świecie. Jane Yvel odnajduje siebie w Daleko, centrum odwykowym dla osób uzależnionych od zła.
Ivory And Bone


Polowanie, zbieranie i utrzymywanie jego rodziny bezpiecznej —to życie, które zna siedemnastoletni Kol. Wtedy przybywa z południa śmiała i tajemnicza Mya i... Kol jest zauroczony. Chcę, by mu ufała i polubiła go, ale wszelkie nadzieje na zaimponowanie jej przepadają, gdy popełnia nieodpowiedzialny—i prawie śmiertelny—błąd. No, nie ważne. 
Jest coś więcej za fajową pogardą Myii…
Crave: The Seduction of Snow White
Cathy Yardley

Kiedy kobieta dojrzeje do wzięcia . . .
Życie Beth Cordovy nie jest bajką. Ledwo uciekła z zasięgu złej macochy. Ta "zaginiona księżniczka" ubiega się o azyl w rygorystycznej gminie, gdzie cielesne rozkosze są zapomniane.

Czasami jeden gryz jabłka . . .


Jest samotna i nie zna bliskości, do czasu, gdy czarujący Stephen Trent przybywa do gminy.
The Mirror's Tale
P.W. Catanese 
Wszyscy słyszeli tę historię -- krasnoludki, mówiące lustro, zła królowa. Ale ta opowieść nigdy więcej nie będzie należeć do Królewny Śnieżki... 

Bert i Will, synowie-bliźniacy barona Ambercrestu, są najlepszymi przyjaciółmi. Wszystko robią razem i to na pewno nie jest pomocne, skoro problemy po prostu... zdają się ich odnajdywać. Ale baron ma już dosyć i zarządza separację chłopców, by powstrzymać ich od psot. Jeden, zostanie w Ambercreście na lato,a wtedy drugi zostanie wysłany do Grani -- źle emanującej, skalnej placówki na obrzeżu królestwa. 
The Poison Apples


Wszyscy znamy historię Kopciuszka, Królewny Śnieżki i Roszpunki. Ale czy kiedykolwiek słyszeliście o Alice Bingley-Beckerman, Reenie Paruchuri, albo o Molly Miller? Oczywiście, że nie. Jeszcze nie. To, co dziewczyny mają wspólnego z swoimi bajkowymi siostrami to: są pasierbicami trzech bardzo złych macoch. I nie są z tego szczęśliwe. Myślą, że one jedyne mają takie nieszczęście dopóki nie przyjeżdżają do Putnam Mount McKinsey, ekskluzywnej szkoły z internatem w malowniczym, wiejskim Massachusetts. To tutaj obmyślą swoją zemstę. Ale najpierw muszą się spotkać.


Mirrored
Alex Flinn
Lustereczko w mojej dłoni…
Piękno jest kluczem do wszystkiego.Przynajmniej tak to widzi Violet—brzydka, terroryzowana i samotna. Być piękną w jej oczach, to mieć moc i miłość. A kiedy Kendra, wiedźma, uczy Violetę jak czarować, nareszcie może sięgnąć po to, czego pragnie.

Dla Celine, pięknej od urodzenia, jej wygląd jest przeszkodą. Odkrywa, że piękno jest także przyjemnością —szczególnie dla jej macochy, Violet, która nie chce się dzielić uwagą, na którą tak ciężko pracowała i która zrobi wszystko, by być najpiękniejszą w świecie


Mniejsze Zło
Andrzej Sapkowski 
Opowiadanie zawiera dwie wersje losów postaci - pierwszą z nich opowiada mag Stregobor, drugą Renfri, znana jako Dzierzba. Obydwie zawierają przewrotne nawiązania do baśni o królewnie Śnieżce, jak zwykle u Sapkowskiego jest ona okrutna i wypaczona: magiczne lustro, wysłanie niepożądanej pasierbicy do lasu, siedmiu krasnoludków (gnomów-rozbójników), szklana trumna (bryła kryształu), pomoc książąt przy opuszczaniu wież oraz sama "Śnieżka" jako mała sadystka lub niewinna ofiara. 

Black as Night
Regina Doman
Po północy w mieście Nowy York, dziewczyna biegnie ulicą szukając kryjówki... czy jest miejsce gdzie może uciecCzy jest ktoś kto mógłby jej pomóc.. teraz?
Zdarzenie miało miejsce, kiedy Blanche Brier została całkowicie sama w wakacje w Nowym Jorku, kiedy Bear wędruje przez Europę, a jej rodzina jest na wakacjach. Blanche szybko skupia się na walce z siłami zła. Nawet, gdy przytułek u pewnego żywiołowego Franciszkanina nie zapewnia jej ochrony przed niebezpiecznymi atakami. 
Stiching Snow
R.C. Lewis
Królewna Śnieżka zaginęła.

Jej planeta jest wypełniona przemocą i demoralizacją, w rękach króla Matthiasa i jego żony, którzy usiłują złapać jej porywaczy. Król nie cofnie się przed niczym, by jego ukochana córka wróciła—zakładając, że będzie chciała wrócić.

Essie dorastała będąc przyzwyczajona do zimna. Temperatura na planecie Thanda jest zawsze poniżej zera. Essie w czasie wolnym koduje i naprawia dla siedmiu lojalnych dronów działających w okolicznych kopalniach


The Glass Casket
McCormick Templeman
Śmierć nie odwiedza Rowan odkąd jej matka umarła, gdy Rowan była tylko małą dziewczynką. Ale to się zmienia pewnego ponurego poranka, kiedy pięć koni z jeźdźcami z hukiem wpada do jej wioski, przebiega przez las i znika we wzgórzach. Dzień później znaleziono ciała jeźdźców nikt nie potrafi powiedzieć, co na pewno się stało w ich ostatniej godzinie, ale cokolwiek to było, musiało być brutalne.
   

To Królewna Śnieżka, prawda?
Nie.
Tak.
Można powiedzieć.The Shadow Queen
C.J.Redwine
Lorelai Diederich, koronowana księżniczka i wielka uciekinierka, ma jedną misję: zabić złą królową, która wzięła tron Ravenspire i życie jej ojca. By to zrobić, Lorelai musi użyć jedynej broni, którą ona i królowa Irina mogą walczyć na równi. Magii. Musi być silniejsza, szybsza i mieć większą moc od Iriny, Najniebezpieczniejszej czarodziejki jaką widziało Ravenspire.

W sąsiednim królestwie Eldr, gdzie ojciec księcia Kola i jego starszy brat zostali zamordowani przez inwazyjną armię władających magią orków, drugi pod względem narodzin książę musi ocalić całe królestwo. By zrobić to Kol potrzebuje magii—i jedynym wyjściem by ją zdobyć jest zawarcie umowy z królową Ravenspire, obiecanie zostania jej osobistym łowcą i przyniesienie serca Lorelai.Lubicie Królewnę Śnieżkę? Zainteresowała was któraś książka? Może więcej niż jedna?
Ja nie lubię Królewny Śnieżki odkąd byłam mała, ale The Shadow Queen jest interesujące... 
Pozdrawiam,


źródła: https://www.goodreads.com/ 
http://www.andrzejsapkowski.pl/smniejsze.html

4 komentarze:

 1. Nie wiedziałam że Wiedźmin był wzorowany królewną śnieżką. Miło dowiedzieć się czegoś nowego :) Dziękuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedźmin ma w sobie wiele bajek zinterpretowanych na własny sposób przez Sapkowskiego :)
   Wersja Pięknej i Bestii złamała mi serduszko, ale naprawdę ciekawie przedstawia znane nam bajki :)

   Usuń