Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X X

czwartek, 1 września 2016

Książki na podstawie bajek - Piękna i Bestia


   Jedną z moich ulubionych bajek jest Piękna i Bestia, więc postanowiłam, że od tego rozpocznę serię. 
Bella to postać z którą się identyfikuje i myślę, że wielu z was też. Wciąż ubolewam nad wyborem aktorów do filmu... ale mówi się trudno. Jako rekompensatę mam książki :)
Większość książek jest dostępna tylko w wersji angielskiej, więc musiałam tłumaczyć opisy - mam nadzieję, że dobrze mi to wyszło.Bestia - Alex Flinn

Książka o nastolatku, który został zmieniony w bestię. Czas teraźniejszy, Nowy Jork. Czar rzuciła na mnie ta wiedźma z lekcji angielskiego. Dlaczego zmieniła mnie w bestię, która ukrywa się w dzień i grasuje w nocy? Powiem wam. Opowiem wam, jak byłem Kylem Kingsburym, gościem, z którym każdy chciałby zamienić się na miejsca. Miałem pieniądze, świetny wygląd i idealne życie. A potem opowiem wam, jak stałem się doskonale… potworny.
Oblubienica tygrysa - Angela Carter
opowiadanie w Czarnej Wenus Angeli Carter


Ojciec przegrał mnie do Bestii w karty. Szczególne szaleństwo ogarnia podróżnych z Północy, kiedy znajdą się w tej pięknej krainie, gdzie cytryna dojrzewa. Przybywamy z krajów zimnej pogody, u siebie toczymy wojnę z przyrodą, ale tu, ach! można by pomyśleć, że jesteśmy na ziemi błogosławionej, gdzie lew spoczywa obok jagnięcia. Wszystko kwitnie, żaden ostry wiatr nie porusza aromatycznego powietrza. Słońce obsypuje cię owocami. Zabójcze zmysłowe odrętwienie słodkiego Południa zatruwa wygłodniały umysł, który łaknie “rozkoszy! jeszcze więcej rozkoszy!" Ale wtedy zaczyna padać śnieg, nie ma od niego ucieczki, podążał za nami z Rosji, jak gdyby biegł za powozem, aż nas dopadł na koniec w tym ciemnym, gorzkim mieście i kłębiąc się za szybą, drwi sobie z owych nadziei na wieczną przyjemność, jakie żywił mój ojciec, któremu teraz pulsują na czole nabrzmiałe żyły, kiedy trzęsącymi się rękami rozdaje diabelskie obrazki.
Gorące, cierpkie łezki wosku skapywały ze świec na moje obnażone ramiona. Przyglądałam się grze z wściekłym cynizmem właściwym kobietom, które, zmuszone przez okoliczności, stają się niemymi świadkami głupoty, gdy tymczasem ojciec, coraz to rozgrzewając się w swoim zapamiętaniu kolejnymi łykami wody ognistej zwanej “grappa", wyzbywał się ostatnich resztek mojego dziedzictwa. 


Cruel Beauty - Rosamund Hodge
Jej misją było zabicie go
Jej przeznaczeniem kochać go

Nyx zawsze wiedziała, że jej zadaniem jest

poślubienie go
zabicie go
uwolnienie swoich ludzi od jego tyranii
Jednak gdy dziewczyna kończy siedemnaście lat i przeprowadza się do jego zamku, wysoko na górze nic jest takie, jakie się spodziewała. A w szczególności jej nowy, czarujący i zniewalający mąż. Nyx wie, że musi ocalić ojczyznę, nawet za najwyższą cenę.Beauty - Robin McKinley

Byłam najmłodszą z trzech córek. Nasza matka bez wyobraźni nazwała nas Grace (łaska, wdzięk),  Hope (nadzieja) i Honour (honor) Tata wciąż lubi opowiadać jak uzyskałam moje dziwne przezwisko: przyszłam do niego po dodatkowe informacje, kiedy po raz pierwszy odkryłam, że nasze imiona znaczą coś poza ty-chodź-tu. Udało mu się wyjaśnić Grace i Hope, ale miał małe trudności z wytłumaczeniem Honour. Zrozumiale dla pięcio latki powiedziałam "Oh! Raczej jestem Piękną..."


I tak nazywali mnie przez kolejne sześć lat... Nie bardzo podobało mi się nowe imię, Honour też nie... jakby honorowa, było najlepszym co można o mnie powiedzieć.
,,Zeszłej nocy nazwałeś mnie piękną*."

,,Nie uwierzyłaś mi wtedy?"
"No cóż... nie. Każde lustro mówi inaczej."
"Nie znajdziesz tu luster, ponieważ nie potrafię ich znieść: ani stojącej wody w stawie. Jestem jedynym, który cię widzi, więc dlaczego w takim razie nie jesteś piękna? 
* (beautiful nie Beauty!)
Dwór cierni i róż - Sarah J. Maas
Odebrała życie w zamian musi oddać serce

Dziewiętnastoletnia Feyre jest łowczynią – musi polować, by wykarmić i utrzymać rodzinę. Podczas srogiej zimy zapuszcza się w poszukiwaniu zwierzyny coraz dalej, w pobliże muru, który oddziela ludzkie ziemie od Prythian – krainy zamieszkanej przez czarodziejskie istoty. To rasa obdarzonych magią i śmiertelnie niebezpiecznych stworzeń, która przed wiekami panowała nad światem.

Kiedy podczas polowania Feyre zabija ogromnego wilka, nie wie, że tak naprawdę strzela do faerie. Wkrótce w drzwiach jej chaty staje pochodzący z Wysokiego Rodu Tamlin, w postaci złowrogiej bestii, żądając zadośćuczynienia za ten czyn. Feyre musi wybrać – albo zginie w nierównej walce, albo uda się razem z Tamlinem do Prythian i spędzi tam resztę swoich dni.


Of Beast and Beauty - Stacey Jay
Wejdź w świat sekretów i poświęcenia

W mieście Yuan, niewidoma księżniczka Isra, Gładkoskóra, zostaje wywyższona by zostać człowiekiem poświęcenia, którego śmierć zapewni jej miastu energię. Na pustyni poza Yuan, Gem, zmutowana bestia, walczy by uratować swoich ludzi, Potwornych, przed śmiercią głodową. Nikt nie sądził, że razem będą mogli przywrócić swoje światy do porządku.*


Na początku była ciemność, a w ciemności była dziewczyna, a w dziewczynie był sekret...


*O matulko, to było ciężkie do tłumaczenia, chociaż nie wiem czemu - radzę sprawdzić czy na pewno dobrze przetłumaczyłam ;__;Ziarno prawdy - Andrzej Sapkowski
Opowiadanie z Ostatniego życzenia A. Sapkowskiego

Jedyne co czytałam z całego rankingu (wstyd, wiem). Chyba moje ulubione opowiadanie Sapkowskiego. Uwielbiam jego styl, jego opowiadania, książki, a Ziarno prawdy jest naprawdę warte uwagi.

Ostrzegam, złamie wam serce. Nie należy do lekkich, miłych i przyjemnych. Geralt na swej wiernej klaczy, Płotce, wędruje po świecie w poszukiwaniu zajęcia. Na drodze znajduje martwego płatnerza i jego córkę. Chcąc wyjaśnić, kto zabił tych ludzi, Geralt porzuca szlak i rusza wzdłuż drogi, którą martwi podróżowali. Natyka się na stary i tajemniczy dwór - jest on opuszczony, ale tylko na pozór. Wiedźmin widzi tam piękną dziewczynę, która jednak ucieka na jego widok. Następnie spotyka właściciela dworu - bestię, która chce przepędzić Geralt ze swej posiadłości. Wiedźmin nie daje się wyrzucić i prosi o gościnę, gospodarz wreszcie ustępuje. 


Rose Daughter - Robin McKinley

To serce tego miejsca i to umiera, powiedziała Bestia. I to prawda; centrum pałacu Bestii, brokatowa szklarnia, zapewniająca zarówno komfort i przyjemność, wypełniona bezlistnymi, brązowymi pąkami róż. Ale głęboko wewnątrz tego zaczarowanego świata, nowe życie, silne i subtelne zostało obudzone.


To druga książka tej autorki w rankingu. Z tego co słyszałam, ma ona na koncie inne adaptacje bajek - ale głowy nie dam ;)


Beast - Donna Jo Napoli
Poznaj bestię, zanim pojawiła się Piękna
Orasmyn jest księciem Persji i dziedzicem tronu. Jego religia wypełnia jego duszę i umysł. Orasmyn walczy o wiedzę i przywództwo, które demonstruje jego ojciec. Ale na dniu Festynu Poświęcenia, Orasmyn dokonuje durnego wyboru, który skutkuje cholerną karą wróżki: zostaje on zmieniony w bestię, a klątwa może zostać zdjęta tylko przez miłość kobiety.
Tak więc Orasmyn’s zaczyna podróż przez egzotyczy Bliski Wschód i zmysłową Francję jako szary obywatel, by nauczyć się sposobu bycia bestią z rozumem człowieka. To historia o jego poszukiwaniach, nie tylko dla kobiety odważnej na tyle, by go pokochać, ale przede wszystkim dla jego odkupienia.

Wieczna Miłość - J. R. Ward
Walka z odwiecznymi przeciwnikami wampirów toczy się dalej, ale oto na Bractwo spada kolejny cios. Bracia bliźniacy, Furiath i Zbihr, zostają uwikłani przez los w dramatyczny splot wydarzeń. Swego czasu Furiath uwolnił swego brata z rąk okrutnych reduktorów. Mimo że od tego czasu minęło ponad sto lat, rany Zbihra nie chcą się goić. Zraniony na ciele i duszy jest najbardziej ponurym, zamkniętym w sobie i budzącym grozę wojownikiem Bractwa. Dopiero gdy spotyka piękną Bellę, która najwyraźniej jest w nim zadurzona, nagle budzi się w nim dawno pogrzebane uczucie: nadzieja. Tymczasem jego brat, który od dawna żyje w narzuconym przez siebie celibacie, również zaczyna interesować się Bellą. Gdy młoda wampirzyca zostaje uprowadzona przez jednego z reduktorów, bracia muszą przezwyciężyć wzajemne animozje i ruszyć ukochanej kobiecie na ratunek.
--------------
według mnie to średnio ma się do Pięknej i Bestii - jak już to raczej Zmierzch


Beauty and the Billionaire - Jessica Clare

The Billionaire Boys Club jest sekretnym towarzystem sześciu mężczyzn, którzy są niesamowicie zamożni -ale nie zawsze tak szczęśliwi, jeśli chodzi o miłość…
Nieruchomość potentata Huntera Buchanana ma ciemną przeszłość, która zostawiła z piętnem iżyjąceo jako odludka w rodzinnym, wspaniałym majątku. Hunter był gotów poddać się w poszukiwaniu miłości — dopóki nie dostrzegł tajemniczej, rudowłosej piękności i postanowił zrealizować skomplikowanego planu uwiedzenia jej.
Gretchen Petty potrzebuje wypłay — i zmiany. Więc kiedy dostaje możliwość pracy w północnej części stanu New York, przyjmuje ją.


Firelight - Kristen Callihan
London, 1881
Pewnego razu ogień został wzniecony…

Miranda Ellis jest kobietą umęczoną. Dręczona od urodzenia przez dziwny i potężny dar. Całe swoje życie stara się kontrolować jej rzadkie zdolności. Jak dotąd jeden niewinny, lecz nieodwołalny błąd zdziesiątkował jej rodzinny majątek i zmusił do poślubienia najnikczemniejszego szlachcica. 
Będą płonąć przez wieczność…
Lord Benjamin Archer nie jest zwyczajnym mężczyzną. Z góry skazany na ukrywanie zniekształconej twarzy pod maską, Archer wie, że to samolubne zmuszać Mirande do ślubu z nim. Teraz, by ocalić jego duszę, Miranda wejdzie w mroczny świat magii i jeszcze mroczniejszych intryg. Tylko ona może zobaczyć człowieka chowającego się za maską.
Piękna ujarzmia bestię - Elosia James
Reputacja Linnet Thryne legła w gruzach. Jedynym ratunkiem przed skandalem i nieuchronnym potępieniem londyńskich salonów jest małżeństwo. Rodzina postanawia wydać skompromitowaną dziewczynę za hrabiego Yelvertona. Problem w tym, że hrabia jest szorstki, nieprzystępny i obdarzony gwałtownym temperamentem. I tylko kobieta wyjątkowa, piękna jak słońce i księżyc, mogłaby ujarzmić jego serce...
Ofiara - Teresa Medeiros
A fe! Nieładny polski tytuł! Wolę oryginalny - The Bride and the Beast

Gwendolyn nie wierzy w istnienie smoków, lecz przesądni mieszkańcy Ballybliss w górach Szkocji nie podzielają jej sceptycyzmu, zwłaszcza jeśli chodzi o smoka panującego na zamku Weycraig, który żąda coraz to nowych ofiar. Cóż może być jednak lepszą ofiarą dla okrutnej bestii niż piękna dziewica? Wybór mieszkańców wioski pada na Gwendolyn. Dziewczyna zostaje przywiązana do pala i zdana na łaskę potwora, który niepodzielnie panuje na zamku od czasu, gdy Anglicy wycięli w pień jego prawowitych właścicieli. Pogłoski, jakoby smok z Weycraig czasami przybierał człowiecze kształty, okazują się prawdziwe.

Lord of Scoundrels - Loretta Chase
Nazywano go wieloma imionami, ale Anielski* nie jest jednym z nich
Sebastian Ballister, cieszący się złą sławą markiz Dain, jest potężny, zły i niebezpieczny. Żadna przyzwoita kobieta nie miałaby nic do czynienia z "bane and blight of the ballisters" - a on nie chce mieć nic do czynienia z przyzwoitymi kobietami. Jest zdeterminowany by robić dalej to, co wychodzi mu najlepiej — grzeszyć i grzeszyć znowu —I wszystko idzie jak po maśle, aż do dnia, gdy drzwi sklepu otwierają się i wchodzi ona.
      Jest zbyt inteligenta, by upaść dla najgorszego człowieka na ziemi…
*chodzi o wygląd
Heart's Blood - Juliet Marillier
Anluan był kaleką od dzieciństwa, to część klątwy ciążącej na jego rodzinie. 
I tylko młoda skryba, Caitrin, może rozwiązać sieć czarów utkaną przez jego przodków zanim zażąda ona jej życia i ich miłości.

Entreat Me - Grace Draven
A tale of vengeance and devotion.
Dotknięty wielowiekową klątwą, gubernator wojskowy powoli rezygnuje ze swojego człowieczeństwa i popada w szaleństwo. Ballard Wzgórza Ketach nie ma już nadzieji, że ucieknie przed swoim przeznaczeniem, dopóki jego syn nie wrócił do domu, w towarzystwie kobiety, niemożliwej piękności. Rodzina Ballarda wierzy, że jej przybycie może zwiastować jego odkupienie.
… dopóki nie stanął twarzą w twarz z jej starszą siostrą.Lubicie Piękną i Bestię?
Ja pragnę przeczytać Cruel Beauty, Piękna ujarzmia bestię i Beauty, a Ziarno Prawdy bardzo mi się podobało. A wam co się spodobało? Może już coś przeczytaliście?
Pozdrawiam,


źródła: http://kochajmy-ksiazki.blogspot.com/2016/04/misja-retelling-piekna-i-bestia.html
http://lubimyczytac.pl
https://media.bookbub.com/blog/2016/06/06/beauty-and-the-beast-retellings/
https://www.bookbub.com/books/of-beast-and-beauty-by-stacey-jay?source=tbbb_books - opis Of Beast and Beauty
http://www.goodreads.com/book/show/8089.Rose_Daughter - opis Rose Daughter
http://lehuss.deviantart.com/art/The-Beauty-and-the-Beast-384803843?q=favby%3ABiruka%2F43252256&qo=13

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz